Травис Етиен вкарва два гола, Джагуарс завършват 4-те мача с 26-0 шутаут на печалните Пантери
AP News | 2023-12-31 | 23:16:50

ДЖАКСЪНВИЛ, Флорида (AP) — Травис Етиен вкарва два гола, включително един в най-дългата си серия за сезона, и Джаксънвил Джагуарс приключи двубоя от четири мача с 26-0 шутаут срещу печалния Каролина Пантърс в неделя.

Ягуарс (9-7) спечелиха за първи път през декември — и с куотърбека Тревър Лорънс ( рамо), гледайки отстрани — за организиране на финал на редовния сезон в Тенеси, който ще помогне за решаването на AFC South.

Пантерите (2-14) паднаха до 0-9 на пътя и бяха задържани без гол за първи път след загубата от Атланта през седмица 12 през 2002 г.

Джаксънвил вече може да спечели дивизията с победа следващия уикенд. Загуба от Титаните ще даде AFC South на победителя от мача Хюстън-Индианаполис.

Лорънс пропусна мача с изкълчено рамо при хвърляне, слагайки край на последователната си серия от стартове при 51. Си Джей Бийтхард завърши 17 от 24 подавания за 178 ярда в първия си старт от 2020 г. насам и игра футбол без загуба.

Ягуарс имаха 10 раздаване в поредицата си от загуби.

Етиен завърши със 102 ярда на земята, като 62 от тях дойдоха при точков удар в началото на третата четвърт. Той завърза най-дългата серия в кариерата си и стана първият играч на франчайза след Морис Джоунс-Дрю през 2009 г., отбелязал поне 10 бързи тъчдауна за един сезон. дни за Джаксънвил.

Брайс Йънг завърши 19 от 32 подавания за 112 ярда с прихващане. Той беше уволнен шест пъти.

ИСТОРИЯ НА ТАЙТ ЕНД

Енграм стана осмият тайт енд в историята на НФЛ, който успява да улови поне 100 подавания в редовен сезон.

Engram се нуждаеше от два приема, за да достигне крайъгълния камък и го достигна преди полувремето срещу Пантерите. Той завърши с шест уловени удара за 60 ярда.

Той се присъединява към Тони Гонзалес (Канзас Сити, 2004), Далас Кларк (Индианаполис, 2009), Джейсън Витън (Далас, 2012), Зак Ерц (Филаделфия, 2018) , Дарън Уолър (Лас Вегас, 2020), Марк Андрюс (Балтимор, 2021) и Травис Келс (Канзас Сити, 2018, 2020, 2022) в списъка.

РЕКОРД ЗА ЧУВАЛИ

Алън от Jaguars постави рекорда за франчайз за едносезонни сакове с два през първото полувреме. Той завърши с три за деня. С второто си сваляне на Йънг, Алън надмина предишната оценка от 14 ½, поставена от Кале Кембъл през 2017 г.

Алън вече има 44 уволнения в кариерата, 11 по-малко от франчайз рекорда, държан от Тони Бракенс (1996-2003 г.). ).

Алън е в петата и последна година от договора си за новобранец. Очаква се Jaguars да използват етикета за франчайз на Алън извън сезона, освен ако не успеят да подпишат с него дългосрочен договор.

ИЗХВЪРЛЕНИ

Линейният защитник на Пантърс Маркиз Хейнс, професионалист от шеста година, израснал в Джаксънвил, получи сътресение при битка с Битард през третата четвърт и беше изхвърлен от терена, след като беше завързан за табло.

Хейнс показа знак с вдигнат палец към тълпата, докато напускаше стадиона. Той беше изключен няколко минути по-късно.

ПАНТЕРИ БЕЗ КИКЪР

Ритателят на Пантърс Еди Пинейро контузи сухожилие при загрявките преди мача и не игра.

Начало. Линейният защитник Каму Гругие-Хил изпълни началните задачи за Каролина, въпреки че временният треньор Крис Табор не поиска от Гругие-Хил да направи опит за гол от 39 ярда в началния удар на отбора. Вместо това Табор задържа нападение на терена за игра четвърта и 7, в която Йънг беше уволнен.

КЛЮЧОВИ ТРАВМИ

Пантерс: C Кейд Мейс (пръст) беше изключен през второто полувреме. ... Брайън Бърнс (коляно) и LB Франки Луву (разкървавен нос) се завърнаха след ранни пропуснати игри. ... CB Donte Jackson беше оценен за мозъчно сътресение и освободен през първото полувреме.

Jaguars: Приемащият/връщащ Джамал Агню нарани левия си глезен в края на ловене от 48 ярда през втората четвърт и беше отстранен след полувремето. Агню изгори бившия си съотборник в Джаксънвил Шакил Грифин в играта, но Грифин хвана Агню за глезените му и предизвика проблема. Контузията на Agnew остави Jags без трима от техните четирима най-добри приемници, включително Крисчън Кърк и Зей Джоунс.

Пантерите: Завършете сезона следващия уикенд у дома срещу Тампа Бей.

Jaguars: Играйте в Тенеси следващия уикенд в мач с последици след сезона.